feyzalp Yazar
Takip Edin:

1071’den 2071’e

# HepsiRoman

1071’den 2071’e BİN YILLIK KONAK Malazgirt fatihi Sultan Alparslan’dan başlayarak Türkiye’nin 2071 vizyonuna taşınan sembolik bir hikaye… Yayın hazırlıkları devam ediyor.

Read details

Siyasete Hızlı Giriş

# HepsiRoman

Sevgili okuyucu! Bu böyledir. Siyasiler bazen birbirleri ile boğuşurken hiç alakasız kimseleri üst sıralara taşırlar. Bu Suphi vekil rakibi olan Mehmet’i ekarte etmek için öyle bir hamle yaptı ki akıllara zarar. Güya kendinden fedakârlık yaparak Celal’in ilk sıraya yazılması gerektiğini genel başkana telkin etti. Genel başkan için de Celal’in getirdiği belgeler ve bu yolla patlatacağı bomba oldukça önemliydi. Celal’i de Celal’i getiren Suphi’yi de ödüllendirmek istiyordu zaten. Mehmet zaten çok aktif değildi, feda edilebilirdi. Son seçim sonuçlarında kıl payı kaçırdıkları ikinci vekili de alacaklarına kesin gözüyle bakıyordu artık. Böylece Celal bedavadan ilk sıra milletvekili adayı oldu. Ama esas kavga iki rakip arasında, Suphi ile Mehmet arasında idi. Suphi gerekirse milletvekili adayı bile olmayacağını söylüyordu. Böylece genel başkanın gözüne daha çok giriyordu. Hırsım yok, hizmet etmek niyetiyle her yerde varım ben demeye getiriyordu lafı. Böyle bir durumda vekil olmazsa bile eski vekil olarak genel merkezde iyi bir görev alabilirdi. Hem Mehmetten intikam alıyor, hem adamı olan Celali yükseklere taşıyor hem de kendini çok çok daha yükseklerde konumlandırıyordu. Ne garip değil mi? (Kitabın Arka Kapağından)01

Read details

Ticarete Hızlı Giriş Rehberi

# HepsiRoman

Çekirdekten yetişme bir tüccar olan Kayserili kahramanımız birçok iş kurar, büyütür, batırır. Farklı alanlarda at koşturan bu Kayserili Tüccar hatıra tadında size hayat tecrübelerini aktarıyor. Kahramanın Kayserili olması Türkiye’de Kayserililerin ticaretteki şöhretinden faydalanmak isteyen yazarın tercihi. Sıradan bir macera romanı değil bu. Ama küçük maceralar yok değil. Romantik sahneleri yok, dram yok, trajedi yok. Fakat hayal kırıklıkları, duygusal patlamaları var tabii ki. Kahramanımız hayat tecrübelerini aktarınca doğal olarak bir girişimci ve/veya yönetim rehberi çıkıyor karşımıza. Evet bu bir roman ama aynı zamanda ticaret yapmak isteyen veya kendi işini kurmak isteyenlere yalın bir dille yönetim danışmanlığı yapabilir. Genellikle tercüme olan veya halktan, esnaftan kopuk fildişi kulelerden seslenen yönetim, kişisel gelişim ve girişimcilik kitaplarının arasında roman tadındaki bu esere ihtiyaç vardı. Herkesin anlayacağı bir dille ticaretin ruhunu, yol haritasını bu kitaptan okuyabilirsiniz. İşini kurmak isteyen yeni mezunlara, ücretli çalışma yerine kendi işini kurmak isteyen girişimciler veya işi iyi gitmeyen ve sorunlarının sebebini anlamaya çalışan esnaf ve işadamlarına hararetle tavsiye edilebilecek bir roman. Ciddi adamlar da roman okur, korkmayın.

Read details

Tek Kişilik Devlet Sırrı

# HepsiRoman

Onlar(?) Zihinlerimizi Kontrol Edebilirler mi? Necati, Bilgi Güvenliği Ajansının ortaklarındandır. Ajans, Bilgi Doğrulama sistemine sahiptir. Sistemi kurduktan sonra sinir ağları üzerinde dolaşan bilgilerin birçok noktada değişikliğe uğradığını, bazen olayları saptırmak ve yanıltmak isteyenlerin, bazen rakiplerini etkilemek isteyen sermaye sahiplerinin ve bazen de siyasi odakların bilgiyi saptırdıklarını fark ederler. Saptırılan bir bilginin bozulduğu noktayı ararken vardıkları adres uluslararası bir istihbarat örgütünü göstermektedir. Sistemin güvenirliğini, yabancı giriş ve saptırmaları engellemek için yeni bir sistem üzerinde çalışmaya başladığı sıralarda, Necati, şehir dışında yapılacak özel bir toplantıya çağrılır. Toplantı için Samsun’a geldiğinde, gizli bir topluluğun adamları tarafından kaçırılır. Kaçıranlar, Necati’yi, Uzaktan Zihin Kontrolü konusunda eğitmek istemektedirler. Ancak Necati, onların yaptıklarını iddia ettikleri, dünyaya yön veren zihin kontrolü provokasyonlarını ve deneylerini doğru bulmadığı için eğitimi reddeder. Geri dönüp de yaşadıklarını anlattığında ona kimse inanmayacaktır. Herkesin kontrol altında olacağı yeni bir dünya düzenini oluşturmak isteyen gizli gruplar var mı? Toplumları etkilemek için normal hayatın içinde etkiler oluşturarak toplumsal olayları gerçekten de başlatıyorlar mı? Sinyaller yollayarak bir kişiyi etkileyip istediklerini yaptırabilirler mi? Komplo teorileri sadece bizleri pasivize etmek ve korkutmak için mi ortaya atılıyor? Yoksa dünyayı gizli gizli yöneten yeraltı örgütlerinin kendi aralarındaki çatışmaların birer kurbanları mıyız? Bunları merak edecek, roman boyunca aklınıza getirecek ve sorgulayacaksınız. Feyzeddin Alpkıray’ın bu ilk romanını büyük bir heyecanla okuyacaksınız. Güncel olaylarla bağlantılı birçok konuyu satıralarında irdeleyen bu kurgu roman son yıllarda Türkiye’deki gelişmeler için bazı ipuçları da içeriyor. Kitaptaki birçok konu hayal mahsulu olmasına rağmen özellikle Ergenekon, Balyoz gibi darbe davalarının gündemde olması, bazı psikolojik harp tekniklerinin ifşa olması, terör örgütlerinin değişen stratejileri ile birlikte değerlendirildiğinde komplo teorisi şeklindeki kurgunun gerçeklerden çok da uzak olmadığı görülecektir. Zihin kontrol operasyonları, kitlelerin yönlendirilmesi, bilgi manipülasyonu, dinleme cihazları gibi birçok merak konusu yanında bilgi güvenliğinin önemine de dikkat çeken BGA (Bilgi Güvenliği Ajansı) son yıllarda artan siber savaş ve hacker, hacking kavramları ile birlikte dikkat çekmektedir.

Read details