Biz dünyalılar uzaylılardan neden korkarız? Yani bizden olmayanlardan.

Ben korkmuyorum diyorsanız kendi hakkınızda bu hükmü vermeden önce şu soruya cevap verin lütfen:

Daha önce görmediğiniz ve gördüklerinizden herhangi bir şeye benzemeyen, hareket eden, ses çıkaran birşey görseniz il başta ne yaparsınız?

Korkarız, kendimizi güvende hissedeciğimiz bir yere sığınmaya çalışırız, kaçarız, çekiniriz. Mümkünse saldırı pozisyonuna geçeriz, uzak durmaya çalışırız.

Bunun ilk nedeni tanımadığımız bu muhatabımız hakkında bilgi eksiğimizin olmasıdır. Bir uzaylının ne gibi bügçleri olduğunu bizden kuvvetli mi zayıf mı oladuğunu bilemeyiz. Elinde silahı olup olmadığını bilemeyiz.

Bizim gibi eli ve ayağı olup olmadığını da bilemeyiz. silahı varsa silahının ne kadar zararlı olduğunu da bilemeyiz.

Uzaylının silahın akarşı kendimizi nasıl savunacağımızı da bilemeyiz. hadi silahı şiddeti bir kenara bırakalım.

Nasıl iletişim kurduğunu bilemeyiz. Konuşuyorsa dilini bilemeyiz. Onun bizi nasıl algıladığını bilemeyiz. Biz ondan korkarız da o bizden korkuyor mu, bizi seviyor mu, bizden birşey mi istiyor, birşey anlatmaya mı çalışıyor bilemeyiz?

Çünkü dilini bilmeyiz, mimiklerini bilmeyiz, davranış kalıplarını bilmeyiz. Bir insan bize doğru koşuyorsa yüzün seçebildiğimiz yakınlığa geldiğinde büyük ölçüde maksadını kavrarız. Saldırıyor mu yoksa bize sığınıyor mu?

Yüz ifadesinden, kişiyi tanıyıp tanımadığımızdan, sesinden bunu tahmin edebiliriz. sözleri ile bunu destekliyorsa tam olarakanlar ona göre kucak açar veya kaçarız.

Uzaylı böyle midir?

Ne dilini biliriz, ne şeklini, ne maksadını tahmin edebiliriz. O halde korkarız.

Güçlerinin ne olduğunu da bilmeyiz.

Dünyalıların cüssesinden, yürüyüş şeklinden gücünü anlarız. mesele sadece cüsse de değildir.

Dev gibi bir adam paytak paytak bize doğru koşsa ve kızgınlık ifadeleri kullansa hantallığından dolayı ondan kolay kaçabileceğimizi düşünür muhtemelen çok fazla korkmayız.

Uzaylının nasıl koştuğunu da bilmeyiz. Şişman olanları mı hızlı koşar yoksa zayıf olanları mı? Tutup yakalasak nasıl etkisiz hale getireceğimzii e bilmeyiz. Çünkü gücünü bilmiyoruz.

Onun gücüne karşı koymak için bizim ne yapabileceğimizi de bilemeyiz. Bu sebeple korkarız.

İletişim kuramadığımız zaman korkarız çünkü bilemeyiz.

Dilini bilirsek….

Tanırsak…

Gücünün farkına varsak…

Korkmayız.

 

Eh madem öyle kimse kimseye uzaylı muamelesi yapmazsa daha iyi iletişim kurabiliriz.

İletişim kurarsak…

Recommended Posts

Ravza-i Mutahhara. Hz. Muhammedin Kabri
Alıntı ŞİİR

Mevlid-i Nebi Kutlu Olsun

Sakın terk-i edebden kûy-ı mahbûb-ı Hudâ’dır buNazargâh-ı İlâhî’dir Makâm-ı Mustafâ’dır bu Felekde mâh-ı nev Bâbü’s-Selâm’ın sîneçâkidirBunun kandîlî Cevzâ matla-ı nûr u ziyâdır bu Habîb-i Kibriyâ’nın hâbgâhıdır fazîletdeTefevvuk kerde-i Arş-ı Cenâb-ı Kibriyâ’dır bu Bu hâkin pertevinden oldu deycûr-ı adem zâilAmâdan içti mevcûdât çeşmin […]