feyzeddin_alpkiray

1971 yılında Adıyaman’ın Kahta ilçesinde doğdu. Kubilay İlkokulunu, arkasından Kahta İmam Hatip Lisesini bitirdi. 1989 yılında girdiği İnönü Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik anabilim Dalı’ndan mezun olduktan sonra kısa bir süre Suruç Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda Rehber Öğretmen olarak görev yaptı.

Bu arada okur-yazar olmayı sürekli okumak ve sürekli yazmak olarak algıladığından hep böyle yaptı. Askerlik görevini Kayseri 1. Komando Tugayının 30 kişilik revirinde Psikolojik Danışman olarak tamamladı. Tekrar Şanlıurfa Suruç ilçesine döndü ancak çok geçmeden bir yayın şirketini idare etmek üzere Kayseri’ye taşındı.

2001 yılında Ankara’da açılan Özel Lokman Hekim Hastanesi’nin kuruluş çalışmalarında görev aldı ve insan kaynakları müdürü olarak çalıştı. 2003 yılından 2008′e kadar bir yayın kuruluşunda idareci olarak görev yaptı. Şimdi hayallerinin peşine düşerek yeniden yazmaya başladı.

Üç çocuk babası olan Feyzeddin Alpkıray Ankara’da yaşamaktadır.

 

BİLİMSEL YAYINLARI

Alpkıray, F & Samur, Y . (2017). Elektronik Kitap Konusunda Türkiye’de Yapılan Lisansüstü Tezlerin İçerik Analizi. SDU International Journal of Educational Studies, 4 (1), 12-28. Retrieved from http://dergipark.gov.tr/sduijes/issue/29252/295733