Yeniden düşüncelerimi yazıyorum

Haftalık olarak yazmaya başlıyorum.

Bu dünyada elli yılı geride bıraktıktan sonra düşüncelerimi yazmak niyetindeyim. Her hafta belirli bir konuda derinlemesine mütalaalar okuma fırsatı bulacaksınız.

Yazacaklarım uzun süredir üzerinde tefekkür ettiğim, kendimce öğrendiklerim ve problemlere çözüm önerilerimden ibaret olacak. Buna haddim ve hakkım var mıdır bilmem. İddialı değilim. Acizane fikrimi belirtirim, faydalanan birileri olursa bu beni mutlu eder. Eleştirilebilirim, gereksiz bir uğraş verdiğim söylenebilir, bunlara da saygı duyarım.

Medeniyet denilen insani gelişmelerin ve bilim gibi düşüncelerin de birikimli olduğuna inananlardanım. Bizden öncekilerin düşüncelerini okuyup onların üzerine kendi düşüncelerimizi koyduğumuz her durumda az ya da çok bir gelişmeye önayak oluruz. Benim yapmak istediğim şey kısaca budur.

Günümüzde insanlar çok uzun metinler okumuyorlar maalesef. Bu şekilde yazının tamamını okumak istemeyenler için yazılarımızın içinde bir özet yer alacaktır. Onu da okumak istemeyenler olabileceğini düşünerek bir de “ÖZÜN ÖZÜ” diyeceğimiz bir cümlelik bir ifade de yazmaya çalışacağım.

Yazılarımın formatı genel olarak böyle olacaktır.

Haftaya Cuma günü bekleriz Efendim.

2 Temmuz 2021 Cuma

Leave A Comment

Recommended Posts

GÜNCEL Yazılar

gümrah…

Gümrah büyürse çiçekler o zaman gülümseriz. İlginç bir kelime olarak dikkatimi çekmiştir hep: “gümrah”. Farsça bir kelime olan gümrah Türkçe’de de kullanılmaktadır. Ancak Farsça’da “yolunu kaybetmiş, yoldan çıkmış veya yanlış yönlendirilmiş” anlamlarında kullanılırken Türkçe’de “gür, bol, sık, çok” anlamında ifade edilir. Tabii […]

Hatırat Yazılar

Afganistanda Tarih

Afganistan’ın tarihi aslında oldukça eski. İnsan yerleşiminin 50.000 yıl önce olduğuna dair tahminler bulunmaktadır. Bugünkü devletin sınırlarını ve temelini oluşturan devlet İngilizlerle yapılan I., II. ve III. İngiliz-Afgan Savaşlarından sonra 1919 yılında Emanullah Han tarafından kurulmuştur. Modern Afganistan’ın kurucusu olarak Emanullah Han’ın […]